Yeni Nesil Ekran Kartı: Asus EAH5970

ASUS yeni performans ve overclock potansiyeli ile oyun meraklılarının beğenisine sunuldu. Son derece yüksek ekran kartlarından olan bu yeni seri SmartDoctor uygulamasıyla entegre çalışan Voltage Tweak teknolojisiyle %35 biriminde daha da fazla çalıştırılabiliyor. ASUS bu yeni sistem ekran kartlarının yüksek performans fan sistemiyle %15 oranında ısınmayı engelleyebiliyor. Ayrıca bu yeni sistem ekran kartları donanım bakımından Xtreme Design tasarımını en ince ayrıntısıyla göstermektedir. Xtreme yeni nesil kartların daha yüksek performans göstermesini ve dayanıklılık seviyesinin yükselmesini sağlıyor.

ASUS EAH5970: Voltage Tweak Teknolojisiyle Dünyanın En Hızlı Ekran Kartı

ASUS ekran kartları için düzenlenmiş olan Voltage Tweak teknolojisi, ekran kartlarındaki GPU gerilimlerini 1.05W ‘tan 1.35W ‘a çıkartılmasını mümkün kılmasıyla beraber GPU frekansının 725 Mhz’den 950 Mhz’e kadar ve bellek frekans sisteminin 4000 Mhz’den 5012 Mhz ‘ e kadar performans sağlayabiliyor. ASUS EAH5970 bu tip ayarlarla kart başarımını %35 artırabiliyor.

DirectX 11 ve DiRT 2 ile Yeni Nesil Grafik Teknolojilerine Muhteşem Bir Giriş

ASUS EAH5970 yeni nesil ekran kartlarının Directx11 desteğiyle beraber kullanıcılara yeni grafik ve video sistem performansı göstermektedir. HDR Texture Compression, DirectCompute ve Tessellation isimli yeni Directx 11 özellikleriyle sadece Wındows7 işletim sistemiyle beraber etkin olabiliyor. Ayrıca ASUS EAH5970 serisinin özel paketiyle beraber alındığında birçok oyun severin aklındaki yarış oyunları olan Colin Mcrae:Dırt 2 oyununada ulaşabilmektesiniz. Tesellation teknolojisi su ve benzeri hareketli yüzeyleri ekrana olmadığı kadar gerçekçi yansıtabiliyor. EGO grafik sistemini kullanan Colin Mcrea:Dırt 2 ralli yarı oyunlarını gerçekliğin ufuk noktası çizgiselliğiyle getirebiliyor.

ASUS EAH5750 FORMULA ve EAH5770: %15 Daha Verimli Soğutma Çözümleriyle Beraber Geliyorlar

Isı bilindiği gibi tüm bilgisayarların düşmanıdır ve yeni ASUS ekran kartı serisinin bu ürünündeki soğutma sistemleri performanstan harcamadan kart devrelerini kolayca ısıtabilmektedir. ASUS EAH5750 FORMULA’nın soğutma tasarımı sayesinde formula 1 yarış araçlarının aerodinamik özelliklerini de arttırmaktadır. Sözü edilen tasarım sayesinde hava akımı %7 artabilmekte ısıyı GPU ve diğer kritik donanımları üzerinde hızlı bir şekilde uzaklaştırabiliyor. ASUS ‘ un soğutma sistemi Micro Surface Treatment’ı destekliyor. Bu teknoloji soğutma sisteminin yüzey alanının artmasını sağlayarak %14 daha verimli bir performans sağlayabiliyor. Ayrıca soğutma sisteminin üstün teknoloji fanı sayesinde toz kapmayı önlemektedir. Bu özellikte geleneksel ekran kartlarından 10.000 saat daha fazla dayanabilmektedir. Tüm özellikleri birleştirdiğimizde ise ısı dağılım performansını %13 oranında arttırmaktadır.

Diğer HD 5770 tabanlı ekran kartları ASUS EAH5770/2DI/1GD5’un soğutma sistemi soğutma probleminin çözümü ise akort çatalı biçiminde bir blogun oluşmasından kaynaklanıyor. Bu ekran kartının yüksek tasarımı sayesinde soğutma yüzeyi %22 oranında artırılabiliyor. Soğutma sisteminin içinde geçen bakır ısı borusu fazla ısı miktarını ekran kartının merkezinden alıp dış kısımlara çok hızlı bir şekilde çıkartabilmektedir. ASUS yeni nesil ekran kartları yüksek performanslı fan sistemiyle diğer ekran kartı fan sistemlerinden daha hızlı çalışabilmekte.(15dB hızında)

Zarar Görür Endişesi Olmadan Kolaylıkla Overclock Yapabilmeniz İçin Tasarlandılar

ASUS EAH5750 FORMULA ve EAH5770/2DI/1GD5 Gamer OSD ve SmartDoctor gibi özellikleri sayesinde gerçek zamanlı overclock uygulamalarını çalıştırabilen Xtreme Design yüksek tasarımına sahiptir. Overclock yaparken artık endişe etmeye gerek kalmamakla beraber elektromanyetik çakışmaları önlediği için bu sistemi kolaylıkla bilgisayarınıza uygulayabilirsiniz. Ayrıca bu yeni tasarlanmış ürün kendini çatlaklara ve darbelere karşı iki kat daha fazla korumakta olan GPU Guard özelliğini kullanan ilk ekran kartıdır.

Teknik Özellikler

  • Model: EAH5970/G/2DIS/2GD5
  • Grafik Motoru: ATI RadeonTM HD 5970
  • Bellek Hızı: 4000MHz (1000MHz GDDR5)
  • Bellek Ara Yüzü: 256-bit X 2
  • DVI Maks. Çöz.: 2560 x 1600
  • Veri Yolu: PCI Express® 2.1
  • DVI Çıkış: DVI-I (Dual Link) X2
  • Yazılım: ASUS Sürücü & Donatıları, DiRT2
  • Boyutlar: 11.5 inç x 5 inç

Yorum yapın