Youtube İzlenme Süresini Artırmanın Yolları

Birçok ülkeden sonra Türkiye’de de kazanç kapısı haline gelen YouTube, sayıları hızla artan Youtuberlar için önemli bir gelir kaynağı haline geldi. YouTube izlenme süresini artırmanın yolları başlığı altında, YouTube kanalı olup bu kanaldan daha fazla para kazanmak isteyenler için bazı önerilerde bulunduk.

En az 1000 abonesi olan ve yayınladığı videoların toplam izlenmesi süresi 4000 dakikayı geçen YouTube kanal sahipleri, bu platformdan para kazanabilirler. Paylaşılan videoların izlenme süresinin fazla olmasının daha fazla kazanç anlamına geldiği için, paylaşılan videoların izlenme sürelerinin artırılması önemlidir.

Youtube İzlenme Sayısı Neden Önemlidir?

İzlenme sayısının en önemli tarafı, videolarınız fazla izlendikçe fazla para kazanacak olmanızdır. Ziyaretçilerinizin videolarınızı izlerken görecekleri reklamlar, kanalınızın gelirini artırır. Buna göre video izlenmesinin fazla olmasının önemli yönleri şunlardır.

  • Daha fazla gelir sağlar.
  • İnsanların gözünde videolarınız prestij kazanır.
  • Abone sayısının artmasına dolaylı yoldan etki eder.
  • Özel reklam verenler video izlenme sayısını dikkate aldığı için, özel reklam alma şansınız artar.

Youtube İzlenme Süresi Artırmanın Yolları

YouTube izlenme süresini artırma yöntemleri, kısaca şöyledir.

  • Kanalınızda paylaştığınız videoların, mutlaka özgün olmasına dikkat edin. Başka yerden kopya videolar bulup paylaşmak veya başkalarının çektiği videoların konsept olarak çok benzerini çekmek, uzun zamanda size kaybettirir.
  • İlgi çekici başlıklar kullanın ama video konusundan asla sapmayın. Başlıklar insanların arayabilecekleri yapıda olsun.
  • Video açıklamalarını es geçmek, yapacağınız en büyük yanlışlardan biridir. Video konusu ile alakalı mümkünse 300 kelime başka bir sitede bulunmayan, tamamen kendinizin yazdığı bir açıklama ekleyin.
  • Videonuzun görüntü ve ses kalitesine mutlaka dikkat edin. Kaliteden asla vazgeçmeyin.
  • Kanalınızı mümkün olduğu kadar sık tutmanız, video izlenme süresi ve izleyen kişi sayısını artıracaktır. Üstelik sık güncellik, yeni aboneler kazanmanıza da yardımcı olur.

Kanal Ve Videolarınızı Mutlaka Tanıtın

Kanalınızı ve videolarınızı mutlaka tanıtarak, insanların gözünde marka olma yolunu tercih edin. Kendinize oluşturacağınız eğlenceli bir Facebook sayfasında bunu yapabilir veya büyük sayfalarda 15-20 TL gibi rakamlar ile videolarınızı yayınlatabilirsiniz.

Ne iş yaparsanız yapın, hayatta ücretli veya ücretsiz yapacağınız reklamlar başarının önemli bir parçası olacaktır.

İnsanlara kanalınızın ve videolarınızın görünür olmasını sağlamanız ve yukarıda sayılanları yapmanız sadece video izlenme sürenizi değil, aynı zamanda abone sayınızı da artırır. Abone sayınızın artması ise sonraki videolarınızın, daha fazla izlenmesini sağlar. YouTube içerisinde de reklam verebilmeniz, büyük avantaj sağlar.

Yorum yapın