Youtube Reklamları Engellemek: AdBlock Plus

Reklamları önlemek mi istiyorsunuz artık? Son zamanlarda artık ısrarlı bir biçimde reklam tanıtım gösterimi yapan Youtube’nin lüzumsuz ve ilgilenmediğiniz reklam tanıtımları nasıl kaldırılır, youtube reklam tanıtımlar nasıl engellenir gibi sorularınızın cevabını bu makalede vereceğim.

Youtube reklam tanıtımlarını önlemek için kullanacağımız programın adı AdBlock Plus. Fakat son aylarda AdBlock çalışmama problemleri arttı, “adblock çalışmıyor” gibi bir probleminiz var ise aşağıda bunun da cevabını vereceğim, YouTube reklam tanıtımlarını önlemek için ayrı bir program kullanmanıza gerek yok.

Masaüstü bilgisayar kullanıcıları için YouTube reklam tanıtımlarını önlemek çok kolay bir konu, hemen anlatıma geçelim. Ayrıca Android ve İos kullanıcılarına da reklam tanıtım önleme konusunda yardımcı olacağım.

Öncelikle Google Chrome kullanıyorsanız Chrome eklentiler mağazasına girmeli ve “AdBlock Plus” yazmanız gerekiyor. Eklentiyi kur dedikten sonra ise ayarlar kısmından eklentilere giriyor ve reklam tanıtım önleme programını aktif ediyoruz.

AdBlock Plus eklentisini aktif ettikten sonra CCleaner programı yardımı ile tüm Chrome çerezlerini siliyor ve bilgisayarımızı temizliyoruz. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra artık AdBlock Plus çalışıyor halde olacaktır. Youtube reklam tanıtımlarını kaldırmak gibi bir derdiniz artık kalmadı, takıldığınız nokta olursa yorum olarak belirtin.

Eğer reklam tanıtım önleme programı çalışmıyorsa ayrı bir eklenti indirerek tekrar deneyebilirsiniz. YouTube reklam tanıtımlarını önlemek son dönemde zorlaşsa da Adblock Plus’un orjinalini kullanıyorsanız muhakkak reklam tanıtımlar engellenecektir.

Bazı siteler AdBlock eklentisini durdurmanızı isteyebilir, sağ üst köşede yer alan kırmızı el işaretine tıkladıktan sonra AdBlock Plus’un çalışmasını durdurabilirsiniz. Bu sitede izin ver dedikten sonra siteye girebileceksiniz.

Android Youtube Reklam Engelleme

Android youtube reklam engelleme konusunda playstore programları biraz yetersiz kalsa da içlerinde işe yarayabilen Android reklam engelleme programları da mevcuttur. Telefonda reklam engelleme gibi bir derdiniz varsa hemen onu da çözelim!

Elbette Androidde reklam tanıtım önlemek biraz daha zor masaüstü bilgisayarlara göre, fakat Adclear uygulamasıyla youtube reklam tanıtımlarını önlemek bir hayli basit.

Eğer dilerseniz Youtube Premium’u bedava dağıttığı de edinebilirsiniz Youtube Premium apk ile fakat biz bunu öneri etmiyoruz. Adclear uygulamasını PlayStore aracılığıyla indirdikten sonra tek yapmanız gerekli olan şey uygulamaya girip aktif etmek olacaktır.

Telefonda reklam tanıtım önleme konusunda size gayet yardımcı olabilecek bir reklam tanıtım önleme uygulamasıdır yukarda bahsettiğim. Adclear reklam tanıtım engelleyici bir hayli basit ve kullanışlıdır, youtube reklam tanıtımlarını önlemesiyle de bir hayli tanınır.

Eğer telefonunuz da yer yoksa ve reklam tanıtımları önlemek konusunda sıkıntı yaşamaktaysanız SD kart’a apk yükleyip hafıza kartında da uygulamayı kullanabilirsiniz elbette.

iPhone Reklamları Engellemek

iPhone kullanıcıları son dönemde bir hayli şikayetçi, bunun nedeni ise iOS’da reklam tanıtım gösterimlerinin artmış olması. iPhone reklam tanıtım önleme uygulaması kullanmak istiyorsanız altta vereceğim uygulamayı indirerek reklam tanıtım önleme konusunu aşmış olacaksınız.

iPhone’da reklam tanıtımları önlemek için kullanacağımız uygulamanın ismi “AdBlock For Mobile” bunu indirdikten sonra aktif etmenizin ardından artık siz de iPhone’da reklam tanıtımları engellemiş olacaksınız.

Yorum yapın