Yüksek Tansiyon Nasıl Düşer ve Tansiyonu Ne Düşürür?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere yüksek tansiyon hastalığıyla doğal yöntemler ile nasıl baş edilir, ondan bahsedeceğim. Hatırlarsanız yüksek tansiyonla ilgili bir önceki anlatımlarımda tansiyon belirtilerinden bahsederken, aynı zamanda da bu konuda etkisi olan bazı besinlerden de söz etmiştim.

Bugün ise bu konuyu ayrı bir mercek altında incelemek istedim ve sizler için “Yüksek tansiyon nasıl düşer ve tansiyonu ne düşürür?” adlı başlığını, hazırladım. Şimdi dilerseniz, anlatımıma bu başlık altında tansiyon nasıl düşürülür, ondan bahsederek başlamak istiyorum.

Tansiyon Nasıl Düşürülür?

Bugün ise hiçbir yerde duymadığınız bir bitkiden söz edeceğim. İşte bu bitki, Prof. İbrahim Saraçoğlu’nun da onayladığı yavşan bitkisi.

Takip ediyorsanız eğer, sizlerde konuk olduğu programlarda bu bitkiden sıklıkla bahsettiğine şahit olmuşsunuzdur, mutlaka. Prof. İbrahim Saraçoğlu, yavşan bitkisini ‘tansiyonun çan düşmanı’ olarak, tanımlıyor. Ancak Saraçoğlu’nun söylediğine göre bu her yerde toplanan yavşan bitkisi için geçerli değil.

Bu bitki İç Anadolu da ve Ege Bölgelerinde yetişir. Ancak asıl amanos dağlarında yetişen yavşak bitkisi, tansiyon hastaları için bulunmaz bir nimet. Neden mi amanos dağında yetişen yavşan? Amanos dağındaki toprağın kimyası diğer bölgelere göre biraz daha farklıdır. Bu nedenle özellikle de amanos dağındaki yavşan bitkisi tansiyon hastaları için önerilmektedir.

Yavşak bitkisinin dışında düz yapraklı aslanpençesi de yüksek tansiyon hastaları, için mucizeler yaratıyor. Tabi ki bu bitkileri kullanırken, ilaçlarınızı da ihmal etmemeniz gerekiyor. Ayrıca herhangi bir alerji durumunuz var mı ya da bünyeniz bu bitkilere karşı tepkilimi diye de doktorunuza, danışmalısınız.

Tansiyon hastaları bitkisel olarak da bir kaynaktan şifa bulmak istiyorlarsa eğer, düz yapraklı aslanpençesini 10 dakika klorsuz suda kaynatıp, soğuduktan süzgeçten geçirip tüketebilirler. Günde bir fincan tüketmekte fayda var.

Tabi dileyenler sabah akşam olmak üzere, her gün iki defa da deneye bilmekte. Bu karışımın tüketimine düzenli olarak devam edildiği sürece tansiyon hastalığınızın tedavisine, ek bir takviyede bulunmuş olursunuz.

Yorum yapın