Zayıf Kalmanın Püf Noktaları Nedir?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Zayıf kalmak ve formada kalmak, her insanın istediği bir olaydır. Zayıflık ve kilolu olma arasındaki ince çizgi oldukça önemlidir. Bazılarımız kilo verdikten sonra aynı formda kalamıyoruz tekrar eski kilolarımız dönüyoruz ve sil baştan tekrar diyet programına kendimizi alıyoruz.

Uzmanlar verilen kiloların tekrar alınmaması için kişinin kendine bazı uyarılarda bulunması gerektiğini söylemektedirler. Bu uyarıları gelin birlikte gözden geçirelim ve zayıf kalmanın püf noktalarını öğrenelim.

Kahvaltıyı mutlaka yapın ve kahvaltıda özellikle haşlanmış bir yumurta tüketin, yumurta tok tutar diğer öğüne kadar sizi, hayvansal gıdalar ve taze sıkılmış meyve sularını için, üç öğün yemek yiyin ve öğle ve akşam yemeklerinizde bolca salata ve üzerine sıkılmış limon suyu ile tüketin, günde bir kase yoğurt mutlaka tüketin yoğurt sindirimi hızlandırır ve içerisindeki vitaminler sağlığınız için oldukça önemlidir.

Çorbalar, özellikle sebze çorbası, tarhana, mercimek çorbası, ayran çorbası, domates çorbası bunlar sağlığınız için önemli ve sindirime yardımcı olan çorbalardır.

Mantar, ıspanak, lahana, brokoli, karnabahar, pazı yaprağı, marul, maydanoz bunları bulca tüketin, balık, tavuk ve kırmızı etin yağsız olanında tüketmeye çalışın.

Kırmızı et haftada bir defa bir parça kadar tüketin kansızlık sorununuzun oluşmaması için bolca tavuk ve balı tüketin ama dikkat edin ya haşlama olarak da ızgarada pişirin.

Tuz, yağ, un bunlara dikkat edin, hamur işleri, kızartmalar, tatlılar bunlar sindirimi zorlaştıran ve hemen vücutta yağ depolanmasını sağlar dikkat edin.

Ekmek yerine sindirime kolay olan kepek ekmeği ve arada mısır ekmeğini tüketin, günde 10-12 su bardağı su içmeye çalışın özellikle yemeklerden önce ve yemek yedikten hemen sonra sindirimi hızlandırır ve tokluk hissi verir.

Yürüyüş, spor, hareket oldukça önemli yediklerinizin yakılması için bunlar mutlaka şart geç saate yemek yeme alışkanlığınız varsa bunu terk edin. En çok kilo yapmaya müsait zaman gece saatleridir.

Yorum yapın