Zayıflama İlaçlarına Dikkat!

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

İnsan sağlığını hiçe sayan sadece hedefi para olan kişiler zayıflama ilacı altında işe yaramayan ve ölüme kadar giden sağlık sorunları ortaya çıkaran zayıflama ilacı adı altında ürünler satmaktadırlar. Ülkemizde kilo sorunu olan bir çok kişi var evet günümüz yaşantısında dengesiz beslenme ve hazır gıdaları tüketme sonucu fazla kilo sorunu ortaya çıkmaktadır.

Fazla kilom var kolay ve hızlı zayıflatıyor diye de bu ürünleri sadece reklamlarda görüp de denemekten zarar gelmez diyende çok kişi var. Aslında bu düşünce tamamen yanlıştır neredeyse medyada hemen her gün zayıflama adı altında satılan bu ürünlerden hayatını kaybeden insanları duyup izlemekteyiz. Evet bu haberleri izlediğimiz ve uzmanların uyarıları karşısında yine de satın almaktan vazgeçmeyen kişiler var değil mi?

Zayıflama İlaçları Zararlı Mı?

Bu soruya cevap verelim yukarıda belirttiğim gibi hemen hemen her gün bu ilaçlar yüzünden ölen veya sağlığı bozulan kişileri duymaktayız ve duymuşsunuzdur. Uzmanlar uyarıyor kesinlikle sağlık bakanlığı onayı olmayan bu tür ilaçların kullanılmaması gerektiğini bazı satıcılar ise uyanıklık yapıp tarım bakanlığı onaylı adı altında satmakta yani tarım bakanlığı demek hayvanlar için onaylanmış ürünler demektir insan sağlığına bakan kurum sağlık bakanlığıdır.

Eğer kilo sorununuz var ise fazla kilolarınızdan kurtulmak için bu ürünleri değil egzersiz, spor, göbek eriten yiyecekler, dengeli beslenme ve sağlığınızı bozmayacak diyet programları ile kilolarınızdan kurtulmalısınız. bunun içinde mutlaka bir uzmana danışmalısınız.

Bu yazıyı hazırlamadan önce yine TV yani haberlerde zayıflama ürünü kullanıp canından olan bir kişiyi daha izledim ve bu yazıyı yazma kararı aldım çünkü benim için insanların sağlığı her şeyden önemli para için insanların sağlığını hiçe sayan kişilere prim vermeyelim son olarak şunu belirteyim sağlık bakanlığı onayı olmadan hiç bir ürünü satın almayın ve kullanmayınız.

Yorum yapın