Zte Axon 20 5G, Dünyanın İlk Ekrana Gömülü Kamerasına Sahip Telefonu

ZTE, 2020 yılının eylül ayında duyurduğu Axon 20 5G akıllı telefonunu Çin dışındaki ülkelerde satışa sundu. Dünyanın ilk ekran altına gömülü kamera özelliğini taşıyan bu akıllı telefon tasarım ve teknik özellikleri ile dünyanın dört bir yanından satın alınabiliyor.

Çin merkezli teknoloji üreticisi ZTE, yaklaşık olarak bundan 5 ay öncesinde dünyanın ilk ekran altına gömülü ön kamera özelliğine sahip Axon 20 5G akıllı telefonunu duyurmuştu. Akıllı telefonu benzersiz kılan özellik her ne kadar ön kamera tasarımı olsa da telefonun teknik özellikleri de göz dolduruyordu. Teknoloji üreticisi ZTE, bu akıllı telefonu Çin haricinde farklı ülkelerde satışa çıkarttığını duyurdu. Bu duyurunun ardından artık bu akıllı telefon birçok tüketiciye ulaşmış oldu.

Bu akıllı telefonun ekranını etkileyici kılan 6.92 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olması. Ekran FHD+ çözünürlük sunarken 90 Hz oranında tazeleme hızına sahip. Telefonu benzersiz kılan ön kamera özelliği ise ekran gövde oranında nerdeyse %100 bir oran sunuyor. Axon 20 5G bu tasarım sayesinde kullanıcılara ekran konusunda bugüne kadar görülmemiş bir deneyim yaşatıyor.

Axon 20 5G akıllı telefonu gücünü Qualcomm’un Snapdragon 765G işlemcisinden alıyor. Aldığı bu güç ile 8 GB’ye kadar RAM desteği ve 256 GB’ye kadar depolama alanını destekliyor. Batarya özelliklerine bakacak olursak Axon 20 5G, 30 watt Qualcomm Quick Charge 4+ destekleyen 4.220 mAh kapasiteli bir batarya özelliğine sahip. Diğer yandan Android 10 tabanlı MiFavor 10.5 arayüz özelliği ile kullanıcılara güncel bir Android deneyimi sunuyor.

Telefonun arka bölümüne baktığımızda, dörtlü kamera kurulumu yer alıyor. Ana kamerası 64 MP olan telefonun geniş acılı kamerası 8 MP, makro kamerası ve derinlik kamerası ise 2 MP çözünürlüğe sahip. Telefonu benzersiz kılan ekran altına gömülü ön kamerası ise 32 MP çözünürlüğe sahip.

Zte Axon 20 5G Özellikleri

Tüm bu özelliklere sahip olan Axon 20 5G akıllı telefon Avrupa Birliğindeki bazı ülkelerde satışa sunuldu. Dünyanın ilk ekran altına gömülü ön kamera özelliğine sahip bu telefonun fiyatı ise 449 $ olarak açıklandı.

Yorum yapın